Offgolf

Rozrywka dla każdego

Od kilkunastu lat golf rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Mniej znana odmiana tego sportu - offgolf powoli buduje swoją popularność, zdobywając coraz większą rzeszę miłośników. Teraz i Ty możesz poczuć, jak wspaniały jest offgolf.

BC Cross proponuje grę w offgolfa na własnym poligonie Pasieki w Wiśle, a także w każdym zaproponowanym miejscu na terenie całego kraju. Oferujemy:

  • nowoczesny sprzęt,
  • doświadczonych instruktorów,
  • możliwość organizowania niezapomnianych turniejów.

Z naszego doświadczenie wiemy, że rozgrywki offgolfa świetnie sprawdzają się jako jedna z licznych atrakcji, które przygotowujemy w czasie naszych off-roadowych wypraw górskich.

Kilka słów o offgolfie

Offgolf to gra ściśle związana z tradycyjnym golfem. Używa się do niej najczęściej takich samych piłeczek i kijów. Zasadniczą różnicą jest miejsce gry – zamiast pola golfowego rozgrywki offgolfa odbywają się w przeróżnych sceneriach, przede wszystkim są to wszelkie tereny zielone (łąki, polany, także tereny zadrzewione, nieużytki). Główna zasada offgolfa jest taka, że reguły gry są ustalane przez zawodników, wedle ich uznania i warunków, a celem nie jest trafienie piłeczką do dołka, lecz gra dla własnej przyjemności.

Ważnym aspektem gry w offgolfa jest zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa, co szczególnie dotyczy osób, które uczestniczą w grze w charakterze widzów. Zanim rozpocznie się rozgrywka, każdy z uczestników zostaje przeszkolony przez naszych instruktorów, zapoznaje się ze sprzętem, zasadami jego użycia, a także z podstawami reguł gry. Później następuje ustalenie zasad dla konkretnej rozgrywki, wyznaczenie celów, które zastępują dołki i można grać. Każdy z uczestników otrzymuje oczywiście kij golfowy i piłeczki do swojej dyspozycji.

Gdzie jest piłeczka?

Gra w offgolfa wymaga sporej koncentracji. Zwłaszcza w rozgrywkach leśnych trzeba bacznie obserwować lot piłki, bo często odbija się ona od drzew i wpada w miejsca trudne do ustalenia. Jednak szukanie piłeczek może być także ciekawym i zabawnym fragmentem rozgrywki, jeśli podejdziemy do tego z humorem.