Offgolf czyli rozgrywki poza polem golfowym - BCCROSS

Offgolf

Mniej znana odmiana tego sportu – offgolf powoli buduje swoją popularność, zdobywając coraz większą rzeszę miłośników. Teraz i Ty możesz poczuć, jak wspaniały jest offgolf.

Rozrywka dla każdego

Od kilkunastu lat golf rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Mniej znana odmiana tego sportu – offgolf powoli buduje swoją popularność, zdobywając coraz większą rzeszę miłośników. Teraz i Ty możesz poczuć, jak wspaniały jest offgolf.

BC Cross proponuje grę w offgolfa na własnym poligonie Pasieki w Wiśle, a także w każdym zaproponowanym miejscu na terenie całego kraju. Oferujemy:

  • odpowiedni sprzęt,
  • doświadczonych instruktorów,
  • możliwość organizowania niezapomnianych turniejów.

Z naszego doświadczenie wiemy, że rozgrywki offgolfa świetnie sprawdzają się jako jedna z licznych atrakcji, które przygotowujemy w czasie naszych off-roadowych wypraw górskich.

Kilka słów o offgolfie

Offgolf to gra ściśle związana z tradycyjnym golfem. Używa się do niej najczęściej takich samych piłeczek i kijów. Zasadniczą różnicą jest miejsce gry – zamiast pola golfowego rozgrywki offgolfa odbywają się w przeróżnych sceneriach, przede wszystkim są to wszelkie tereny zielone (łąki, polany, także tereny zadrzewione, nieużytki). Główna zasada offgolfa jest taka, że reguły gry są ustalane przez zawodników, wedle ich uznania i warunków, a celem nie jest trafienie piłeczką do dołka, lecz gra dla własnej przyjemności.

Ważnym aspektem gry w offgolfa jest zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa, co szczególnie dotyczy osób, które uczestniczą w grze w charakterze widzów. Zanim rozpocznie się rozgrywka, każdy z uczestników zostaje przeszkolony przez naszych instruktorów, zapoznaje się ze sprzętem, zasadami jego użycia, a także z podstawami reguł gry. Później następuje ustalenie zasad dla konkretnej rozgrywki, wyznaczenie celów, które zastępują dołki i można grać. Każdy z uczestników otrzymuje oczywiście kij golfowy i piłeczki do swojej dyspozycji.

Gdzie jest piłeczka?

Gra w offgolfa wymaga sporej koncentracji. Zwłaszcza w rozgrywkach leśnych trzeba bacznie obserwować lot piłki, bo często odbija się ona od drzew i wpada w miejsca trudne do ustalenia. Jednak szukanie piłeczek może być także ciekawym i zabawnym fragmentem rozgrywki, jeśli podejdziemy do tego z humorem.

BCCROSS – Nowa forma Rozrywki

Co wyróżnia naszą ofertę?

Sprawdź dlaczego warto nam zaufać, istniejmy na rynku od początku lat dziewięćdziesiątych

DOŚWIADCZENIE

Posiadamy 20 lat doświadczenie, istniejmy na rynku od początku lat dziewięćdziesiątych.

ZESPÓŁ

Trzon naszego zespołu tworzą mistrzowie rajdowi, licencjonowani instruktorzy narciarscy i snowboardowi oraz ratownicy górscy

SPRZĘT

Zgromadziliśmy najlepszy sprzęt do różnego typu aktywności, dzięki temu dysponujemy tylko sprawdzonym, atestowanym sprzętem najwyższej jakości.

TEREN

Posiadamy jeden z najlepszych terenów w Polsce do organizacji plenerowych atrakcji