Wycieczki rowerowe

Niezapomniane chwile na rowerze

Jazda na rowerze już od wielu lat jest  jednym z najbardziej popularnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. W BC Cross dobrze o tym wiemy, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć wycieczek rowerowych.

Propozycje wycieczek (trasy około 4-5 godzinne)

1.Wycieczka na Baranią Górę:

Wzdłuż rzeki Wisły jedziemy do Zapory w Czarnym, a dalej pod Zameczek Prezydenta RP na Zadnim Groniu. Następnie malowniczym potokiem Czarnej Wisełki podjeżdżamy do schroniska na Przysłopiu pod Baranią Górą.

Po odpoczynku udajemy się w kierunku Stecówki, gdzie zwiedzamy zabytkowy kościółek, dalej przez przełęcz Szarcula na Kubalonkę,by zobaczyć trasy narciarskie.
Stamtąd przejeżdżamy na Kozince, gdzie podziwiamy panoramę Wisły i zjeżdżamy przez Groniczek do Centrum.

2.Wycieczka śladami Adama Małysza:

Zwiedzamy Galerię trofeów Adama Małysza, Klub Sportowy Wisła-Ustronianka, skocznie narciarskie w Łabajowie, Malince i Centrum.

3.Wycieczka do źródeł Wisły:

Wzdłuż rzeki Wisły dojeżdżamy do Jeziora Czerniańskiego, dalej doliną Czarnej Wisełki do Kaskad Rodła. Wracamy doliną Białej Wisełki i dalej wzdłuż rzeki do Centrum. Istnieje możliwość ułożenia  trasy wycieczki tak, aby w trakcie zatrzymać się na Skoczni Narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Następnie goście wyjeżdżają wyciągiem krzesełkowym na wierzę startową, gdzie w kawiarni K120 będzie przygotowana dla wszystkich uczestników kawa lub herbata z ciastem.

Ważne informacje

Uczestnicy naszych wycieczek rowerowych mogą liczyć na w pełni profesjonalną obsługę i opiekę wykwalifikowanych przewodników. Zapewniamy własne rowery wysokiej klasy oraz kaski ochronne. Wychodzimy naprzeciw grupom, które nie posiadają własnego środka transportu - organizujemy przejazd na miejsce startu wycieczki i z powrotem do miejsca pobytu.

Dla urozmaicenia wycieczek rowerowych i regeneracji sił jesteśmy w stanie zorganizować ciepły posiłek na trasie wycieczki, a także przygotować ognisko lub grilla.